canlı destek
Bize Ulaşın+90 252 502 4 502
çalışma saatleri
Çalışma saatleri08:30 - 01:00

 

Muğla ilimizin Fethiye sınırları içerisinde yer alan Yanıklar Köyü, bizlere yeşil vadi adındaki doğal güzelliği hatırlatıyor. Bu muhteşem köye geldiğinizde, sizleri burada Karaçam, Kızılçam, sedir, meşe ve fundalıklar karşılayacaktır. Bölgenin meşhur sığla ormanları ise tam bir oksijen kaynağıdır diyebiliriz. Dünya genelindekilerden çok daha farklı olan Anadolu sığla ağacı ise bu muhteşem köye karşınıza sıkça çıkacaktır. Çiçekleri kırmızı renkte olan bu ağaç, bulunduğu ortama inanılmaz bir görsel güzellik katıyor desek inanın ki abartmış olmayız. Bu ağaç, olgunlaşmasıyla birlikte dikenli kozalak haline gelmektedir. Sahip olduğu beş köşeli yaprakları, ağacın o mis kokulu gövdesini en güzel şekilde süslemektedir. 

 

Yeşilliğininin yanı sıra, köydeki berrak su kalitesinin de çok üst seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz. Tam bir yeşil vadidir diyebileceğimiz Yanıklar Köyü’nün ortasından ise harika bir çay nehri geçmektedir. Ayırca köyde iki adet de göl bulunuyor. Çay nehrinin adı, Kargı Çayı olarak biliniyor. Göller ise Akgöl ve Katçıl Gölleridir. Buradaki göl sularında genel olarak su kaplumbağaları, balık ve su yılanları yaşamaktadır. Özellikle buradaki su yılanlarından misafirlerin korkabildiğini belirtmek isteriz. Ancak buranın su yılanları son derece zararsız ve çekingen canlılardır.Muğla gezilecek yerlerarasında bir öneri almak istiyorsanız, sizlere bu muhteşem güzellikteki Yanıklar Köyü’nü kesinlikle tavsiye ederiz. Buraya geldiğinizde yüzme, kamp, doğa yürüyüşü, doğa fotoğrafçılığı ve benzeri tatil aktivitelerini en güzel şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bölgenin temiz havasına ve doğasına zarar vermemek için mangal yakılmasına izin verilmiyor. Bu kuralı da sizlere belirtmek isteriz. 

 

Güzel bir Yanıklar Kötü tatilinin ardından bu serüveni daha da keyifli hale getirmek ister misiniz? Tatil sürecindeki en önemli hususlardan biri de konaklama deneyimin kalitesidir. Konaklama deneyiminiz ne kadar kaliteli olursa, tatilden alacağınız huzur da o kadar iyi olur. Sizlere, son derece memnun kalacağınızvilla kiralamahizmetlerimizi tavsiye ederiz. Bizzat kendinize ait olacak olan villalarımızda son derece rahat bir konaklama yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. 

 

 

Yanıklar Köyü Nerede? Yanıklar Köyüne Nasıl Gidilir?

 

Yanıklar Köyü, Muğla ilimize bağlı Fethiye ilçesindedir. Muğla il merkezine 125 km uzaklıkta olan bu köy, Fethiye ilçe merkezine ise 14 - 15 km mesafededir. Her ne kadar deniz kenarında yer almıyor olsa da köyün meşhur bir plaja sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yanıklar Köyü çok güzel bir yer olmasına rağmen ilçe merkezinden buraya toplu taşıma ulaşımı mevcut değildir. Ancak ilçe merkezinden yola çıkarak herhangi bir vasıtayla bu köye ulaşmanız kolay olacaktır. Tabii bu ulaşım araçlarına bisiklet de dahildir. Fethiye ile Yanıklar Köyü arasındaki yolda ilerlerken, çok sayıda boş alan görebilirsiniz. İşte bu alanların tümü, piknik ve çadır kampı etkinlikleriniz için son derece uygun olacaktır. Ayrıca bu alanlarda mangal da yakabilirsiniz. Ancak mangal ateşinizin çevreye zarar vermemesi için son derece dikkatli olmalısınız. 

 

Yanıklar Köyü Gezilecek Yerler

 

Yanıklar Köyü’nü ziyaret ettiğinizde burada birbirinden güzel aktiviteler gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu köy, Muğla ilimizin en iyi korunmuş alanları arasında gösteriliyor. Tabii burada envai çeşit aktivite yapılabilir. Biz ise sizler için bu aktiviteler arasından en çok tercih edilenleri sıraladık. Ve işte karşınızda,Fethiye Yanıklar Köyü gezilecek yerler;

  • Yeşil Vadi: Yanıklar Köyü gezilecek yerlerarasında en beğenilen konumlardan biri de hiç şüphesiz ki Yeşil Vadı adındaki bu yerdir. Bölgeye özgü ağaç ve diğer bitki türleri bu vadide fazlasıyla mevcut. Vadinin tam ortasından ise Kargı Çay nehri geçiyor. Su kıyılarındaki platformlarda sevdiklerinizle birlikte kaliteli vakitler geçirmeniz mümkündür. 

 

  • Karaot Plajı:Bu güzel plaj ise Yanıklar Köyünün batısında yer almaktadır. Plaj her ne kadar küçük olsa da tertemiz bir kumsala sahip olmasından ötürü son derece tercih edilebilir bir yapıdadır. Buranın adı aynı zamanda Yanıklar Köyü Plajı olarak da biliniyor.Ege ve Akdeniz’in en sakin plajlarıdendiğinde ise akıllara gelen ilk seçeneklerden biri, hiç şüphesiz ki Karaot Plajı’dır. 

 

  • Katrancı Koyu Tabiat Parkı:Bu koy, Yanıklar Köyünün en meşhur yerlerinden biridir. Etrafı birbirinden güzel ağaç ve bitkilerle çevrili olan bu sahil bölgesinde siz de eminiz ki adeta kendinizi bulacaksınız. Yüzme, güneşlenme ve doğa yürüyüşü yapmayı seven tatilcilere burayı kesinlikle tavsiye ederiz. 

 

Muğla ve Fethiye civarında keyifli bir tatil yapmayı istemek, eminiz ki birçok kişinin hayalidir. Peki bu tatili, daha da keyifli hale getirmek ister misiniz? Bu da elbette ki konaklama deneyiminizin iyi olmasıyla mümkündür. Biz,villa kiralamahizmetimizle birlikte tatilcilere bu alanda sınırsız destek sağlıyoruz. Siz de tarafımızdan kiralamış olduğunuz o harika villalarınızda konaklayarak muhteşem bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. 

 
scrollIcon
WhatsappwhatsappHemen Ara
//ADS ANALYTICS
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Gecelik Fiyat0 Gece
  • Temizlik Ücreti000₺
  • Toplam Tutar000₺
  • ÖDEME PLANI
  • Ön Ödeme (%)0₺
  • Girişte Nakit Ödenecek0₺